Materiály van a vaniček

VANY

Při výběru vany může být jedním z kritérií i materiál, ze které jsou vany vyrobeny. Mezi tři základní materiály patří akrylát, litina a smaltovaná ocel.

Akrylát

Jeho hlavní předností je výborná tvarovatelnost, která umožnila výrobcům velmi významně rozšířit nabídku tvarů a originálních designů van. Další výhdou je jednoduchá probarvitelnost akrylátu, díky čemuž je dnes možné nechat si vyrobit vanu v téměř jakémkoliv odstínu. Ve srovnání se smaltovanými vanami mají akrylátové vany výrazně lepší tepelně-izolační vlastnosti, což Vám umožní déle si vychutnat požitek z teplé koupele. Akrylát navíc umožňuje díky svým vlastnostem snadnou instalaci madel a podhlavníků, baterií a dalšího příslušenství, pro které je třeba do vany navrtat otvory. Vany z tohoto materiálu se snadno udržují v čistotě a jsou odolné běžným čistícím prostředkům. Stejně jako u smaltované oceli se ale raději vyhněte čistícím pískům.

Smaltovaná litina

Litina byla jedním z prvních materiálů používaných k výrobě van. Přestože jsou dnes díky novým technologiím k dispozici i další materiály, zachovává si litina své stálé místo u některých výrobců (např. Roca). Důvodem jsou její výjimečně dobré tepelně-izolační vlastnosti – voda po napuštění zůstává velmi dlouho teplá. Litinová vana je velmi pevná, tvarově stálá a má dlouhou životnost. Nevýhodou je poměrně velká hmotnost, která může komplikovat převoz a instalaci vany a také omezené množství tvarů, které lze z litiny vyrábět.

Smaltovaná ocel

Nahrazení litiny smaltovanou ocelí umožnilo snížit hmotnost vyráběných van a rozšířit nabídku jejich tvarů. U tohoto materiálu je velmi důležitá tloušťka – obvykle jsou vany vyráběny s tloušťkou 2 mm, můžeme ale také narazit na luxusní vany až z 3,5 mm silné oceli (veškeré vany značky Kaldewei) – takové vany jsou potom samonosné, velmi pevné a výjimečně odolné proti poškrábání. Pro čištění smaltu je vhodné používat tekuté čistící prostředky, písky raději vynechte, aby si Vaše vana zachovala svůj dokonalý lesk.

QUARYL

Jedná se o unikátní konstrukční sanitární materiál vyvinutý firmou Villeroy & Boch, umožňující kvalitativně vyšší standardy v oblasti uživatelského komfortu vybavení koupelen a sanitárních prostor obecně.

Jeho vynikající vlastnosti nebyly od roku 2001, kdy byl poprvé představen, dosud ničím překonány. Díky technologii lití do formy, kterou se QUARYL zpracovává, je ideálně předurčen pro dříve nemyslitelná designová řešení, která aplikace klasického akrylátu neumožňovaly. Dokonale přesné úhly a hrany, stejně jako hladké tvary, zaoblení a přechody, se díky technologii QUARYL staly skutečností.

Výrobky z QUARYLu mají stejnou tloušťku stěny ve všech místech a jsou samonosné (odpadá tedy nutnost vnější sklolaminátové výztuže i podpůrné desky laminované pod dnem vany u běžných akrylátových výrobků).

QUARYL kombinuje přednosti materiálů, ze kterých je složen – především pružnost akrylu s tvrdostí a odolností minerálního křemene, který je jednou ze složek tohoho kompozitního materiálu. Navíc je Quaryl velmi příjemný na dotyk, má dlouho trvacíjí kvalitu, pracizní provedení  a snado se udržuje.

Výsledný kompozit je homogenní, neporézní materiál, s plně probarvenou vnitřní strukturou a vysokým leskem povrchu. Vyznačuje se vysokou odolností proti mechanickému namáhání, je otěruvzdorný, odolný proti všem běžně používaným chemickým substancím. Povrch vykazuje protiskluzové vlastnosti, je snadno omyvatelný a dobře se udržuje. QUARYL působí na dotyk teple, má vysokou akustickou pohltivost a dobré termoizolační vlastnosti.

QUARYL®, který vyvinula společnost Villeroy & Boch, představuje průlom v oblasti koupelového designu.

 

VANIČKY

Litý mramor

Litý mramor se zpracovává dle nepřísnějších norem respektující ochranu životního prostředí. Vaničky jsou vyrobeny odléváním směsi práškového minerálu a polymerových pryskyřic. Díky svým vlastnostem se stal litý mramor nejvhodnějším a nejodolnějším materiálem pro výrobu sprchových vaniček. Vyznačuje se vysokou pevností, stabilitou a elegantním designem. Vaničky z tohoto materiálu jsou určeny jak pro běžné užívání, tak i na zátěžová pracoviště jako jsou hotely, nemocnice, sportovní areály nebo výrobní závody.

Vyhledávání
Rychlý kontakt
E-mail: info@nase-koupelna.cz
ICQ: 299-635-359
Tel.: 778 435 560
  (PO-PÁ, 8-18 hod)
Doprava ZDARMA

Informace o dopravě

Novinky na email
Oblíbené značky zákazníků
Může Vás zajímat...

Partneři

Outdoorové vybavení, outdoorové oblečení

 

Shrnovací dveře pro Vás...

 

www.nase-koupelna.cz / shrnovací dveře, vany, sprchové a vanové zástěny, vodovodní baterie / Sunlight systems - e-shop Sun-shop 2.11.3